Pożyczki dla firm

Podczas prowadzenia swojej działalności gospodarczej przedsiębiorstwa często napotykają się na różnego rodzaju przeszkody. Koszty prowadzenia własnego biznesu są wielką barierą, która utrudnia wzrost firmy. Szybki rozwój przedsiębiorstwa nie jest też możliwy bez odpowiedniego kapitału. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji są produkty finansowe, pozwalające na uzyskanie dodatkowej gotówki. Firm obecnie oferują pozabankowe pożyczki dla firm online bez zbędnych komplikacji.

Rodzaje pożyczek dla firm

Niektórzy pożyczkodawcy oferują swoim klientom rozmaite pożyczki dla małych firm. Przedsiębiorca może samodzielnie wybrać opcję, która najbardziej odpowiada jego potrzebom i możliwościom. Wśród ofert pożyczkodawców można wyróżnić:

  • pożyczki obrotowe – mają za zadanie pokrycie wydatków bieżących;
  • kredyt inwestycyjny dla firm – przeznaczony na inwestycje firmy;
  • pożyczki pomostowe — są pomocne dla rozwoju po otrzymaniu rekomendacji;
  • pożyczki płatnicze – służą pomocą do zachowania płynności finansowej;
  • pożyczki technologiczne – oferują pomóc przy rozwoju technologii.

Można też dostać kredyt z unii europejskiej. Jednak taka bezzwrotna oferta dostępna tylko dla konkretnej grupy przedsiębiorstw. Najważniejszą zaletą pożyczki firmowe nisko oprocentowane jest opcja przedłużenia oraz możliwość odnawiania kredytu bez spłaty zadłużenia. Elastyczne okresy i kwoty spłaty zobowiązania to również atut tego rodzaju pożyczki. Więc jeśli decydujesz się na zaciągnięcie kredytu dla firmy, w pierwszej kolejności należy zapoznać się przedstawiona na rynku finansowym ofertami.

pożyczki dla firm

Warunki pożyczek dla firm

Kredyt na otwarcie firmy można dostać na podstawie jedynie zaświadczenia o zarobkach. Instytucje pozabankowe firmy zazwyczaj życzą sobie firmy z okresem funkcjonowania od miesięcy do 6 miesięcy. W ostatnim czasie jednak w branży finansowane pojawiły się pożyczkodawcy, którzy oferują wsparcie finansowe pożyczkowej dla młodych firm z miesięcznym stażem, które dopiero zaczynają swoją działalność. Przy dużych sumach pożyczka dla nowych firm na start wymaga od firmy zabezpieczenia (np. hipoteka). Jednak w Polsce coraz częściej powstają wyjątkowe oferty bez dochodu, do uzyskania których wystarczy dowód osobisty oraz podstawowe informacje na temat firmy.

Jeśli chodzi o parametry zobowiązania, pożyczka na start firmy zależy od pożyczkodawcy, na którego się zdecydujemy. Wiele firm pozabankowych oferują pożyczki dla biznesu na okres do kilku lat. Krótki okres pożyczania również ma swoje zalety, jednak warto brać pod uwagę to, iż raty miesięczne mogą być bardzo wysokie.

Pożyczki dla firm bez BIK– czy na pewno

BIK gromadzi bardzo ważną informację dla banków i firm pozabankowych. Ta instytucja dba o bezpieczeństwo uczestników obrotu finansowego. W takich bazach jak BIK lub KRD znajduje się każda osoba, która ma jakąkolwiek historię kredytową – niezależnie od rodzaju kredytu. Czyli do BIK może być wpisany kredyt na raty, kredyt na rozwój firmy, chwilówka krótkoterminowa gotówkowa, pożyczka hipoteczna lub konsolidacyjna, pożyczki społecznościowe, pod weksel i inne rodzaje zobowiązań. Dzięki temu instytucja finansowa eliminuje nieuczciwego pożyczkobiorcę.
Często w reklamach możemy dostrzegać, że szybka pożyczka dla firm jest oferowana bez weryfikacji baz. Należy jednak pamiętać, że taka opcja jest dostępna nie dla wszystkich. Zwykłe taka oferta jest skierowana do firm, które mają opóźnienia w BIK nie więcej niż 90 dni.

Trudno odszukać pożyczkodawcę, której oferuję pożyczki dla firm dla zadłużonych, czyli bez zaświadczeń, a jedynie na oświadczenie. Prywatni kredytodawcy rzadko wymagają od klientów zaświadczeń o niezaleganiu ze spłatą, czyli bez ZUS i US. Pożyczka dla firm bez BIK nie przekracza zazwyczaj 100 tys. zł. Wymagany jest minimalny okres istnienia przedsiębiorstwa. Więc dla nowo otwartych firm na początku prowadzenia swojej działalności dostępne są większe możliwości.

Pożyczka dla firm ranking

Jeśli nie możesz znaleźć dobrą ofertę, warto sprawdzić pożyczka dla firm ranking. Po wybraniu dogodnej oferty można od razu przejść do złożenia wniosku. Warto również zapoznać się z podstawowymi warunkami spłaty zobowiązania: możliwość przedterminowego uregulowania zobowiązania, opcja odroczenia terminu, możliwość refinansowania pożyczki. Przeczytaj też opinie prawdziwych klientów, którzy już korzystali z usług wybranej firmy. Kredyt na założenie firmy to najkorzystniejszy sposób na załatwienie nagłych problemów finansowych.